Bohaterowie

Bohaterowie: (opracowanie: violetta.novela.pl i ja  )
Violetta


Jest bystrą i pełną energii dziewczyną, ale żyje w samotności, pod kloszem nadopiekuńczego ojca. Chociaż sama jeszcze o tym nie wie, ale odziedziczyła po mamie wyjątkowy głos. Po ojcu przejęła miłość do książek i wyjątkową inteligencję. Violetta jest spontaniczna i szczera, dlatego zawsze mówi to, co myśli. Obecnie poszukuje swojego miejsca w życiu.

Po powrocie do Buenos Aires Violetta zaczyna uczęszczać na lekcje gry na pianinie w prestiżowej szkole muzycznej Studio 21. Odkrywa tam zupełnie nowy świat, a w nim swoje prawdziwe przeznaczenie i ... przeszłość. Początkowo znajomi Violetty myślą, że jest nieśmiała, ale wkrótce odkrywają jej prawdziwą osobowość.

Tomás


Jest atrakcyjny, pewny siebie i czasem odrobinę małomówny. Gra na gitarze i śpiewa, ukazując w utworach swoją osobowość. Uczęszcza do Studio 21 dzięki stypendium profesora Beto, u którego pracuje jako asystent. Urodził się w Hiszpanii, ale razem z mamą przeprowadził się do Buenos Aires, by zaopiekować się babcią.

Tomás zakochuje się w Violetcie wbrew staraniom Germána, który próbuje odseparować córkę od zalotników. Głównym rywalem Tomása w walce o miłość Violetty jest León. Wraz z biegiem czasu, Tomas zakochuje się w innej dziewczynie.


Francesca


Francesca jest bystrą i bardzo koleżeńską dziewczyną.  Urodziła się we Włoszech. Jej pasją jest śpiew i taniec, dlatego chodzi do Studio 21. Jej ogromnym marzeniem są występy na scenie.

 W szkole Francesca kumpluje się z Camilą i Maxim. Nie ma chłopaka, ale na wymianie uczniowskiej poznaje chłopaka, który zawładnie jej sercem...
Camila


Jest zabawna, wesoła i ma bardzo silne poczucie sprawiedliwości. Walczy o swoje przekonania i zdolna jest zrobić wszystko dla swoich znajomych.

Jej najlepszymi przyjaciółmi są Maxi i Francesca.

Camila marzy o karierze piosenkarki.Posiada wielki talent, ale wie też, że brakuje jej jeszcze artystycznej dojrzałości, by zostać prawdziwą gwiazdą.

Camila poszukuje miłości, która od dawna jest tak blisko niej...


León


Leon należał do paczki Ludmiły. Był arogancki, czasem nawet chamski. Starał się być dobrym człowiekiem, ale w towarzystwie (już byłej) swojej dziewczyny Ludmiły, nie udawało mu się to. Kiedy do studia przyszła Violetta, wiele się zmieniło. Leon się zmienił. Z zadufanego w sobie milionera, stał się dobrym człowiekiem. Naprawdę zakochał się w Violettcie. 

Leon ma ogromny talent muzyczny- pięknie śpiewa, tańczy i gra na fortepianie. W przyszłości chciałby wyruszyć w trasę koncertową po całym świecie.Angie

Żywiołowa, rozrywkowa, charyzmatyczna, kochająca muzykę i sztukę. Jest siostrą zmarłej żony Germána. Violetta nie ma jednak pojęcia o tym, że Angie to jej ciotka. Po śmierci siostry, Angie bezskutecznie próbowała skontaktować się z Violettą, więc gdy ta wróciła do Buenos Aires, udała, że jest jej nową opiekunką - tylko po to, aby móc być blisko niej.

Angie jest też nauczycielką śpiewu i w tajemnicy przed Germánem odkrywa przed Violettą jej wokalny talent. Zrobi wszystko, by chronić i dbać o swoją siostrzenicę. 

Angeles jest rozdarta, gdyż jej serce bije do dwóch ważnych dla niej mężczyzn...Ludmiła


Ludmiła pochodzi z dobrej rodziny. Jest odlotową, efektowną uczennicą Studio 21, co czyni ją idealną dziewczyną dla Leóna. Stara się być diwą, ale jednocześnie jest arogancką kłamczuchą i manipulantką. Ma obsesję na punkcie swojego wizerunku i pragnie bez przerwy znajdować się w centrum zainteresowania. Zawsze sięga po to, czego chce. Uważa Violettę za wroga, ponieważ nie potrafi przyćmić jej talentu i urody. Jak każdy czarny charakter, ma swojego poplecznika: Naty. Na wymianie uczniowskiej coś się w niej zmienia - to wszystko dzięki chłopakowi, który zawrócił jej w głowie...


NatyNaty jest prawą ręką Ludmiły, choć czasem pełni bardziej rolę dziewczyny na posyłki. Jest ładna, ale nie olśniewająca. Pasją jej życia jest moda. Patrzy na innych uczniów z góry, ale w głębi serca jest niepewną siebie dziewczyną, której się wydaje, że jedynym sposobem na sukces jest należenie do „paczki”.

Naty jest doskonałą tancerką i piosenkarką, ale Ludmiła nie pozwala jej zabłysnąć tak, jak na to zasługuje. Wie, że Ludmiła może ją w każdej chwili zdradzić dla własnej korzyści, chociaż sama nigdy by czegoś takiego nie zrobiła. Mimo to trzyma się Ludmiły, ponieważ wydaje jej się, że bez jej pomocy, niczego w życiu nie osiągnie.

Nowy chłopak w szkole przynosi sporo kłopotów. Tomas - bo tak się nazywa - pierwszym uśmiechem zaklepuje miejsce w sercu Natalii, które natychmiast się w nim zakochuje.


Andrés


Najlepszy przyjaciel Leóna. Jest odrobinę niezdarny i roztrzepany.

Czasem trzeba mu coś dwa razy powtórzyć, ale i tak jest bardzo  pewny siebie. Andrés jest życzliwą i zakochaną w muzyce osobą.
Maxi


Najlepszy tancerz w Studio 21, specjalizuje się w tańcu ulicznym.
Jest zabawny, pomysłowy, bystry i pełen ambitnych planów na przyszłość. Wie, że jego życie będzie związane z muzyką. Gra na keyboardzie i syntezatorze. Tworzy też basowe podkłady na swoim komputerze i marzy, by pewnego dnia wydać własną płytę.

Jego najlepszą przyjaciółką jest Camila i Francesca.. Mają podobne gusty muzyczne i oboje nie przepadają za Ludmiłą, Leónem i resztą „paczki”. Łatwo się zakochuje, ale nie ma zbyt wiele szczęścia do dziewczyn, więc często wpada w tarapaty, próbując przekonać do siebie swoją wybrankę. W końcu dziewczyna, w której zakochany jest od dawna zauważa go. Mimo tego, że byli przyjaciółmi od zawsze, ona pierwszy raz patrzy na niego w ten sposób. Czy domyślacie się o kogo chodzi?


Braco


Inteligentny i odrobinę szalony. Wydaje się żyć we własnym świecie. Doskonały tancerz, specjalizujący się w poppingu i hip-hopie.

Po wyglądzie i akcencie można poznać, że jest obcokrajowcem, ale nigdy nie zdradził, skąd tak naprawdę pochodzi. Mówi kilkoma językami. Gdy się denerwuje - na przykład kiedy podoba mu się jakaś dziewczyna, wyrywają mu się zdania po rosyjsku lub ukraińsku. Jest zawsze chętny do pomocy i na każdy problem potrafi znaleźć jakieś przysłowie ze swojej ojczyzny.Jade


Dziewczyna Germána. To płytka kobieta z obsesją na tle swojego wyglądu. Jest uwodzicielską, zazdrosną, grymaśną, egoistyczną manipulantką, potrafi być zarazem bezczelna i czarująca. Jednak prawdziwym czarnym charakterem jest jej brat Matías.

Jade pochodzi z zamożnej rodziny. Urodziła się bogata i nigdy w życiu nie przepracowała nawet godziny. Pewnego dnia traci swoją fortunę i, chcąc zachować obecny styl życia, postanawia poślubić Germána. Dlatego bezustannie nim manipuluje.

Jade nienawidzi Violetty, ponieważ musi z nią rywalizować o zainteresowanie Germána.
Germán


Ojciec Violetty. Genialny inżynier, właściciel międzynarodowej firmy budowlanej prowadzącej olbrzymie projekty publiczne i prywatne. Jest inteligentny i surowy. Po śmierci żony stał się nadopiekuńczy wobec Violetty, ale pod płaszczykiem stanowczości skrywa naprawdę wielkie serce.

Germán ma dziewczynę imieniem Jade, którą uważa za idealną towarzyszkę dla swojej córki. Jednak gdy w ich życiu pojawia się Angie, nowa opiekunka Violetty, Germán jest nieco zdezorientowany... Kiedy na jego drodze pojawia się kolejna kobieta, German traci głowę.+epizodowi bohaterowie, tj. Diego, Zayn, Harry, Niall, Fabian, Alejandro, Maya, nauczyciele z wymiany, nowi chłopcy, uczniowie z nowego studia itd., których poznasz dopiero w trakcie powieści!

10 komentarzy:

 1. nie wiedziałam o tych ostatnich osobach kiedy pojawią się w studio???

  OdpowiedzUsuń
 2. Odpowiedzi
  1. Nie było nikogo takiego u mnie w opowiadaniu :)

   Usuń
 3. oooo też lubię violette :D Do fajny serial i fajnie , ze piszesz o nich ;) duuuuuuzo weny do pisania nastepnych rozdziałów, bo warto :*
  ps
  mogłabyś ocenić nowy rozdział na : http://elfiahistoria.blogspot.com/ ? :D Proszę, chciałabym wiedzieć czy jest ok cz może mam naprawić jakoś tą historię ? ;) z wolnym czasie zapraszam też na nowy rozdział http://poweroffourelements.blogspot.com/
  pozdrawiam^^^^

  OdpowiedzUsuń
 4. Odpowiedzi
  1. Diego jest kolegą z nowej szkoły w Madrycie i grał raczej epizodyczną rolę. U mnie Violetta nie zakochała się w Diego, nie czytałeś opowiadania? :c

   Usuń
 5. [SPAM] Prowadzisz bloga o tematyce serialu "Violetta". Chciałabyś zareklamować swojego bloga, aby więcej osób go odwiedzało? A może chciałabyś znaleźć jakiegoś bloga o TEJ jedynej tematyce typu Caxi, Naxi czy Leonetta, a może jeszcze inne kategorie? Serdecznie zapraszam na SPIS VIOLETTA :)

  { http://spis-violetta.blogspot.com/ } <--- Zapraszam :**

  OdpowiedzUsuń

Mrs. Punk